אצלנו בניחוח קפה הבנו מהר מאד שכדי לייצר את כוס הקפה המושלמת, חייב תהליך הקלייה להיות קרוב כמה שיותר ללקוח. הקרבה הזו היא זו שמבטיחה בעיקר את טריות הקפה, כמו גם את האפשרות לפיקוח רציף ולבקרת איכות בלתי מתפשרת.

הקלייה מהווה למעשה את החלק החשוב והעיקרי בהתפתחות טעם הקפה. במהלך הקלייה עוברים הפולים תהליכי שריפה שונים במכונת הקלייה, בשלושה שלבים עיקריים.
 
 
 
שלב הראשון: ייבוש

הפולים הירוקים מוכנסים למכונת הקלייה ומתחיל תהליך של התקררות הסביבה ושאיבת חום לתוך הפול. הדבר מוביל להתנדפות נוזלים מהפול ולייבושו. זמן הייבוש הוא כמחצית מתהליך הקלייה כולו ובשלב זה, הפולים עוברים מספר שינויים וריחם משתנה לכיוון ריחו של לחם שנאפה זה עתה. הצבע הופך צהבהב.

 

שלב שני: שריפה

בשלב זה מתבצעים תהליך השריפה

הפולים משנים צבעם עקב שריפת הסוכרים לחום כהה כבר בטמפרטורה של 160 מעלות צלזיוס והתהליך מגיע לשיאו בחום שבין 190 מעלות צלזיוס לבין 210. אז משתחררים מספר חומרים נדיפים שגורמים מחדש להתקררות הסביבה ושאיבת חום לתוך הפול..

 

שלב שלישי: צינון

תהליך הקלייה מסתיים בטמפרטורה של 220 מעלות צלזיוס ומתחיל השלב השלישי של קירור הפולים. בזה הרגע צבע הפולים כהה ויש להוציאם מן המכונה.

שלב הקירור נועד לעצור את תהליך פליטת החום מהפולים ולהביא אותם במהירות האפשרית לטמפרטורה של 24 מעלות על ידי שימוש באוויר קר .
 
לאחר סיום הקלייה, אנו מאכסנים את הקפה הקלוי בקברות וממתינים במשך זמן של בין יומיים ל 4 ימים על מנת לתת לשמנים הארומטים להשתחרר מהפול, ולקבל טעם מעולה.
ולבסוף אנו אורזים את התערובת בשקית אלומיניום.

חשוב לציין שאנו מקפידים לבצע קלייה של כל זן בנפרד, מהסיבה הפשוטה שכל זן ייחודי ודורש טמפרטורה ויחס שונה.

לפרטים והזמנות


או השאירו פרטים ונחזור אליכם:


בין לקוחותינו